Büyük Açık

Türü: Dram
Yapılış Tarihi: 2015
Gösteriliş Zamanı: 8 Ocak 2016
Yönetmeni: Adam McKay
Oyuncuları: Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carrell, Ryan Gosling, Melisa Co
Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri

poster-1

Konusu:

Bu filmin konusuna geçmeden önce şu noktayı anımsamakta fayda var.  X kuşağının efsane oyuncusu Brad Pitt filmde başrolde. Bu, Büyük Açık filminin izlenmesine yeter mi? Fazlasıyla yeter. Çünkü Brad Pitt Ülkemizde de azınsanmayacak derecede izleyici olan,üstelik 2015 Oscar ödül törenlerinde yapımcılığını üstlendiği 12 Yıllık Esaret filminin aldığı ödüller ile kendini kanıtlamış bir sanatçı.

Brad Pitt için bu sözleri söyledikten sonra filmin konusuna bakmadan önce filmin 4 dalda Altın Küre ödüllerine aday olduğunu da belirtelim.

Film 2008 yılında geçiyor. Finans konularını çok iyi bilen dört adam 2008 yılında yaşanacak büyük krizi bankacı olmamalarına rağmen fark ediyor. Oysa hükümet ve bankalar bu durumu kabul etmekte zorlanmaktadır, bunun üzerine bu dört adamın bir karar vermesi gerekmektedir. Ya susacak, ya da risk alıp, krizi fırsata dönüştüreceklerdir ki film tam da burada başlar.

Senaryosunun oldukça akıcı olduğu filmde tüm oyuncular üzerine düşeni yapıyor ve film insanlara kriz dönemlerinde ne yapmaları gerektiği konusunda düşünmelerine vesile oluyor.

Sıra dışı film sevenler ve bu muhteşem dört oyuncuyu bir arada görmek isteyenlerin asla kaçırmaması gereken bir film. Mevcut gösterimde olan filmlerden açık ara ayrılıyor.

Gösterimde olan sinemalardan birinde mutlaka izlenmesi gereken filmlerden. Görüntüler, oyunculuk, kurgu, müzikler harika.

Kısaca özel sinema tutkunlarına.