Hakkımızda

Sitemizi ziyarete gelen siz değerli sinemaseverlerine ve sinema tutkunlarına öncelikle kocaman bir merhaba.

Sitemiz özellikle sinemayı bir tutku olarak kabul eden özel bir sinema izleyicisine hitap ediyor. Bunu peşinen söyleyelim.

Sitemizi incelediğinizde görecekseniz ki burada sanatın 8. Dalı olarak kabul edilen bu çok özel sanatın yani sinemanın geçmişten bugüne kadar aradığınız her türlü bilgisini fazlasıyla bulabileceksiniz.

Adı her ne kadar vizyondaki filmler olsa bile bunun yanında yerli yabancı filmlere dair kronolojik bilgiler, gelmiş geçmiş en iyi filmlerin olduğu listeler,  vizyona giren filmler nerede oynuyor, hangi seansları var, Box Office Türkiye verileri baz alarak haftalık filmlerin izlenme verileri gibi birçok bilgiyi başka bir siteye gitmeden burada ulaşabileceksiniz.

Ayrıca sinemaya en az sizin kadar ilgi duyan arkadaşlarımız tarafından yapılan film eleştirileri de bu sayfalarda yer alacak, dilerseniz sizler de bize yazarak filmlere dair görüşlerinizi dilediğiniz zaman bildirebilecekseniz ve böylece bizler sizler ile sürekli olarak sinema konuşma olanağı bulacağız.

Bitti mi? Bitmedi tabi ki! Film festivalleri, yerli ve/veya yabancı filmlerin aldığı ödüller, özel bir seyirci kitlesi olan bağımsız filmler ve Avrupa Sineması, İran Sineması, Hint Sineması gibi dünya sinema tarihinde özel yeri olan sinemalar ve tabi ki ölümsüz film müzikleri hakkında dönem dönem arşivsel bilgilere yine sitemizden üzere en doğru biçimde ulaşabilecekseniz.

Buradan da anlaşılacağı üzere İster komedi filmi izleyin, ister sanat filmi burada tüm sinemaseverlerin her yerde bir çırpıda kolayca bulamayacağı bilgilere kolayca erişebileceksiniz.

Neden mi? Çünkü bizler de en az sizler kadar sinema tutkunuyuz ve bu tutkunun nasıl bir şey olduğunu çok iyi biliyoruz.

Hepimize iyi seyirler