Joy

Türü: Komedi Dram
Yapılış Tarihi: 2015
Gösteriliş Zamanı: 8 Ocak 2016
Yönetmeni: David O Russell
Oyuncuları: Robert de Niro, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Virginia Madsen, Edgar Ramirez
Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri

poster-joy

Konusu:

Ünlü Amerikalı yönetmen David Russel yeniden Jennifer Lawrence ile bu çalıştığı filmde, Rober de Niro gibi dünya sinemasının efsane oyucusu ve Bradley Cooper’da ona eşlik ediyorlar.

Film aslında Türk kadınlarına çok yabancı olmayan bir konuyu işliyor. 3 çocuğu ile tek başına ayakta kalmaya çalışan bir kadının hem iş yaşamında ayakta kalma çabalarına, hem de kendi içinde yaşadığı fırtınalara ayna tutuyor ve bunu yaparken Amerikan bakış açısı ile yapıyor.

Bir önceki filmi olan American Hustle kimi eleştirmenler tarafından beğenilmezken bu film için Amerika’dan gelen çok fazla olumsuz cümle yok.

Bizim için tanıdık olsa bile senaryo olabildiğine özgün.

Robert de Niro yine muhteşem. Yine bambaşka bir adam. Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence da rolünün altından fazlasıyla kalkıyor.

Ülkemizde yalnız yaşayan kadınların birçoğunun kendinden bir şeyler bulacağı bu filmin kadın izleyicilerin ilgisini çekeceği kesin.

Filmin en büyük sürprizi ise filmi izleyenlerin göreceği üzere Joy karakterinin yaptığı icat. Bu icat ve bu süreçte yaşananlar filme başka kurgusal nitelikler kazandırıyor. Belki de bu değişik seyirci kitlelerini de sinemaya çekmek için düşünülmüş bir taktik ama sizin ilginizi çeker mi, işte o size kalmış. İzleyin ve kararı kendiniz verin