Kocan Kadar Konuş

Türü: Romantik Komedi
Yapılış Tarihi: 2015
Gösteriliş Zamanı: 1 Ocak 2016
Yönetmeni: Kıvanç Baruönü
Oyuncuları: Hümeyra, Murat Yıldırım , Ezgi Mola , Nevra Serezli

poster-kochan

Konusu:

Bu film bir devam filmi. İlk film olan Kocan Kadar Konuş filminin devamı niteliğinde devam ediyor.

Zaten aynı adlı kitabın ikincisinden yapılan bir uyarlama. İlk filmi izleyenler filmin sonunda esas kız olan Efsun yani Ezgi Mola’nın lise aşkı olan Sinan yani Murat Yıldırım’a asansörde evlenme teklif etmesiyle bitiyordu.

İkinci film tam da buradan başlıyor ve kaldığı yerden hiç hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer ilk sahne bir hastane.  Evlenme teklifinin yapıldığı gün kahramanlarımızın bir asansör kazası geçirdiğini görüyoruz ve işte tam bu noktada artık evlenme teklifinin de yapılmasıyla devreye ailelerin girmesiyle aslında evlenme olayının iki kişi arasında değil, iki aile arasında yapıldığını gülerek anımsıyoruz.

İlk filmde teyze rolünü oynayan Ebru Cündübeyoğlu bu filmde yok ama onun yerine Sinan karakterinin babaannesi rolünde Hümeyra var ki, yine sanatının zirvesinde olduğunu görüyoruz. Film boyunca iki aile savaşı bariz biçimde yaşanıyor ve sonuç???

Son derece izlemesi keyifli, doğal oyunculukların olduğu bir film. Her şey yerli yerinde. Bel altı espriler yok. Küfürler yok. Yani bunlara sığınarak yapılan bir komedi filmi yok ki, bu Ülkemizde Recep İvedik gibi filmlerin bir kıstas olmadığını gösteriyor. Kaliteli filmlere de insanların gülebileceğinin açık ve net göstergesi

Kendiyle son derece barışık bir film. Alttan alta ince göndermeler yapıyor. Aşkı kendi doğallığı içinde veriyor. Taraklı kasabasında geçen sahneler, insanı oraya gitmeye itiyor. Hani azıcık bir mola versek ve gitsek gibi oluyor insan.

Canınız sıkkın ise, bir şeylerin bir biçimde gitmediğini düşünüyorsanız bu filme mutlaka gitmelisiniz. İlkinden çok daha çok komik. İlkini izlemediyseniz sorun yok. Devam filmi olmasına rağmen bağımsız gibi de değerlendirilebilecek bir film. Müzikler tam kıvamında. Filmin önüne geçmiyor. Yani her şey dozunda. İyi bir film bu. Özellikle böylesine soğuk günlerde de iyi gideceği kesin.